01103, Київ, вул. Підвисоцького 4-А.
Київська міська клінічна лікарня № 12, поверх 4 (044) 528 35 14, (067) 989 48 38

Реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки колінного суглоба

Що таке реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки ?

 

Зв'язки - це жорсткі тканини, які з'єднують кістки, що утворюють суглоб, забезпечуючи сильну підтримку і стійкість суглобу. Передня хрестоподібна зв'язка є однією з чотирьох основних зв'язок колінного суглоба, інші - задня, медіальна і бічна хрестоподібні зв'язки. Передня хрестоподібна зв'язка розташована в центрі колінного суглоба, за допомогою неї відбуваються обертальні рухи і вона утримує гомілку від зсуву вперед. Передня хрестоподібна зв'язка є найбільш часто пошкоджуються зв'язки колінного суглоба. Реконструкція передніх хрестоподібних зв'язок здійснюється шляхом заміни порваній зв'язки здоровим сухожиллям, узятим з будь-якої частини тіла, наприклад, підколінного сухожилля або колінної чашечки. Сухожилля також може бути взято від донора.

 

Чому виконується реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки ?

 

Якщо у пацієнта повний розрив передньої хрестоподібної зв'язки або неповний розрив зв'язки, але симптоми зберігаються незважаючи на консервативне лікування, то проводиться операція з відновлення передньої хрестоподібної зв'язки. Розрив передньої хрестоподібної зв'язки відбувається зазвичай раптовим обертовим рухом коліна. Футбол, баскетбол і катання на лижах є тими видами спорту, в яких часто відбуваються травми, що призводять до розриву передньої хрестоподібної зв'язки.

 

Як виконується реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки ?

 

Перед початком операції, лікар пояснює процедуру і відповідає на всі питання пацієнта. Пацієнту також потрібно підписати згоду на проведення оперативного втручання. Лікар оглядає коліно і призначає аналізи для виключення інших захворювань, які могли б ускладнити проведення операції. Пацієнту не слід пити і їсти протягом 8 годин до початку процедури. Реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки виконується як амбулаторна процедура, але якщо пацієнт вже знаходиться в лікарні, то залишається і після операції в ній. Для проведення операції пацієнта вводять в загальний наркоз або проводять спинальную анестезію, під час якої пацієнт знаходиться в стані неспання, але нижче попереку нічого не відчуває. Під час операції робляться крихітні розрізи на коліні, через які проводяться маленька камера і хірургічні інструменти. Цей метод називається артроскопією. Хірург пришиває або реконструює розірвану передню хрестоподібну зв'язку сухожильних трансплантатом. Якщо проводиться реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки, то отвори буде пророблені в тій частині, звідки береться трансплантат. Сухожильні трансплантати прикріплюються до потрібного місця і утримуються на місці за допомогою хірургічних гвинтів. Надрізи зашиваються і пацієнта відвозять в палату для спостереження. Якщо стан пацієнта задовільний, його виписують або переводять в палату. Лікар дає рекомендації для більш успішного відновлення.

 

Які ризики можуть бути пов'язані з реконструкцією передньої хрестоподібної зв'язки ?

 

Як і при будь-якої хірургічної процедури, реконструкція передньої хрестоподібної зв'язки може супроводжуватися кровотечею, тромбоемболією або збереженням початкових симптомів.

Переглядів: 493