01103, Київ, вул. Підвисоцького 4-А.
Київська міська клінічна лікарня № 12, поверх 4 (044) 528 35 14, (067) 989 48 38

Операція на меніску (aртроскопія)

Меніск - це структура з сполучно-тканинної хряща в формі півмісяця, яка розділяє порожнину суглоба лише частково. У колінному суглобі знаходяться два меніска, вони діють як амортизатори, стабілізуючи суглоб під час ходьби.

Артроскопія проводиться для відновлення або видалення меніска внаслідок його розірвання. Розрив меніска є одним з найбільш поширених видів травм коліна. Спортсмени найчастіше схильні до ризику розриву меніска. Артроскопія включає в себе реконструкцію меніска, часткове видалення меніска і повне видалення меніска. Вид операції залежить від ступеня пошкодження меніска.

 

Чому проводиться артроскопія ?

 

Метод лікування, який призначається для пацієнта, залежить від того, яка частина меніска розірвана, від віку пацієнта і рівня його активності. Розрив меніска проявляється болем в коліні, набряком, скутістю і утрудненням рухів в колінному суглобі, а також клацанням в коліні при русі.

Зовнішня третина меніска має хороше кровопостачання і тому може самостійно загоюватися, якщо біль не сильна і пацієнт в стані її терпіти. Якщо ж біль не проходить після прийому знеболюючих препаратів та інших консервативних методів лікування, наприклад накладення холодних компресів і т. д., Меніск відновлюється хірургічним шляхом.

Якщо пошкоджена внутрішня частина меніска, у якій відсутня кровопостачання і яка погано гоїться, то меніск видаляється хірургічним шляхом. Ця процедура називається меніскектомія. Меніскектомія може бути повною або частковою.

Розрив меніска поширена травма серед спортсменів. Це відбувається при різкому повороті і присіданні або в результаті прямого впливу на коліно. Розрив меніска також може виникати у людей похилого віку в результаті його слабкості, яка настає з віком.

 

Як проводиться артроскопія ?

 

При пред'явленні скарг на болі в колінному суглобі лікар оглядає коліно пацієнта, перевіряючи його на хворобливість.

 

Під час фізичного огляду, проводиться тест McMurray, який підтверджує або виключає розрив меніска. Для виконання цього тесту лікар бере пошкоджене коліно, потім випрямляє і розгортає його. Якщо у пацієнта розрив меніска, то чується клацання.

Пацієнту також проводиться МРТ сканування для уточнення ступеня пошкодження і і розташування меніска.

Операція може проводиться на відкритому коліні, з проведенням великого розрізу, для оголення колінного суглоба, відновлення або видалення меніска.

Тим не менше, більшість хірургів застосовують малоінвазивний підхід, використовуючи артроскопію коліна, при якій виробляються крихітні розрізи, в які проводяться камера для візуалізації внутрішньої частини коліна і інші хірургічні інструменти, за допомогою яких виконується реконструкція або видалення меніска.

Часткова меніскектомія включає в себе видалення ушкодженої частини меніска, а тотальна меніскектомія - видалення всього пошкодженого меніска.

Після того, як реконструкція буде проведена і надрізи будуть зашиті, на ногу накладається шина для збереження колінного суглоба в нерухомому стані на кілька тижнів, таким чином досягається більш успішне загоєння. При виписці лікар призначає реабілітаційні вправи.

 

Які ризики можуть бути пов'язані з артроскопією ?

 

При проведенні артроскопії існує невеликий ризик кровотечі, погане загоєння ран і розрив меніска.

Переглядів: 1051