01103, Київ, вул. Підвисоцького 4-А.
Київська міська клінічна лікарня № 12, поверх 4 (044) 528 35 14, (067) 989 48 38

Імпінджмент-синдром плечового суглоба

Що таке імпінджмент-синдром плечового суглоба ?

 

Плечовий суглоб складається з головки плечової кістки, суглобової западиною лопатки і зв'язок, що з'єднують їх. До цього з'єднанню додається група м'язів, яка називається обертальної манжетою плеча, які допомагають рухати плечовий суглоб. М'язи прикріплюються до кісток за допомогою сухожиль. Існує також м'яка тканина, звана навколосуглобових сумкою, яка служить амортизатором плеча.

Імпінджмент синдром - це стан, при якому під час руху в плечовому суглобі відбувається утиск сухожиль ротаторної манжети і біцепса між головкою плеча і акроміону (довгастий відросток у верхній частині лопатки).

Головка плечової кістки при кожному піднятті руки соударяющихся про акромион, затискаючи при цьому знаходяться між ними сухожилля.

 

Чому виникає імпінджмент плеча ?

 

Імпінджмент плеча виникає внаслідок зайвих повторюваних рухів в плечовому суглобі. Наприклад при плаванні або грі в теніс.

 

Які симптоми вказують на імпінджмент плеча ?

 

Найбільш поширеним симптомом імпінджмент плеча є біль в плечі. Як правило, ця біль носить постійний характер і посилюється при піднятті руки вище голови, а пізніше і при будь-яких рухах в плечовому суглобі. Також відзначається обмеження рухливості в суглобі і слабкість м'язів в області плеча.

 

Як діагностується імпінджмент синдром плеча ?

 

Щоб підтвердити цей діагноз, лікар збирає анамнез і проводить фізичний огляд плеча пацієнта. Для візуалізації структур плечового суглоба проводяться такі дослідження, як рентген плечового суглоба або МРТ (магнітно-резонансна томографія), вони підтверджують або спростовують діагноз.

 

Як лікується імпінджмент синдром ?

 

Мета лікування синдрому - полегшення болю. Призначаються нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі, як ібупрофен, аспірин та напроксан для зменшення больового синдрому.

Пацієнту слід приймати НПЗЗ протягом 10 днів для зменшення больового синдрому. Побічними діями НПЗП є подразнення шлунка і кровотеча, тому тривалість і дозування прийому цих препаратів повинна контролюватися лікарем.

Крім прийому знеболюючих препаратів, пацієнту слід обмежити руху в хворий руці, тим більше піднімати пошкоджену кінцівку вище голови. Також пацієнтові потрібна консультація фізіотерапевта, який показує вправи на розтяжку для зміцнення м'язів плечового пояса і полегшення болю.

Якщо біль у плечі зберігаються, незважаючи на прийом знеболюючих препаратів і фізіотерапії, то слід провести МРТ або артрографія (особливий вид рентгенографії для визначення пошкоджень в суглобах) для виключення розриву сухожилля.

 

Які можуть бути ускладнення імпінджмент плеча ?

 

Якщо вчасно не почати лікування цього стану, то це може привести до розриву сухожилля і отже до оперативного втручання.

Переглядів: 1522